huawei-vr-glass

Huawei VR Glass tanıtıldı!

Huawei’nin hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda kullanılabilen yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü Huawei VR Glass tanıtıldı. Çin’de düzenlediği bir etkinlikle yeni dönemde piyasaya çıkaracağı ürünleri tanıtan Huawei, yeni jenerasyon Huawei VR Glass duyurusunu gerçekleştirdi. Yenilikçi özellikler barındıran sanal gerçeklik gözlüğü ve setinin fiyatına dair bilgiler de paylaşıldı.

Huawei VR Glass, iki platformda da kullanılabilecek

2019 yılında Huawei’nin ilk sanal gerçeklik gözlüğü ve seti olma özelliği taşıyan Huawei VR Glass’ın yeni nesil sürümü resmen duyuruldu. Bugün gerçekleştirilen Huawei Full Scenario Smart Life isimli konferansta tanıtılan yeni nesil VR Glass, tıpkı bir önceki versiyonunda olduğu gibi hem akıllı telefonlarda hem de bilgisayarlarda kullanılabilecek. Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre yeni nesil Huawei VR Glass, hem gözlükte hem de kontrolcüde 6 açılı bir modül barındıracak. Şirketin komple bir VR çözümü olarak tanımladığı VR Glass, bugüne dek geliştirilmiş en hafif sanal gerçeklik gözlüklerinden biri… Sadece 188 gram ağırlığındaki cihaz, akıllı telefonlara Type-C kablosuyla kolaylıkla bağlanabiliyor.

Bununla birlikte birden çok sensöre sahip olan Glass VR, hem kafa hareketlerini hem de zıplama ve eğilip kalkma gibi karmaşık hareketleri algılayabiliyor. Yeni nesil Huawei VR Glass 6DoF, bünyesinde 4 farklı tuş ve bir adet analog bulunduran iki kontrolcü ile geliyor. Bu kontrolcü ile ekran görüntüsü alma ve video kaydetme gibi ek fonksiyonlar da etkinleştirilebiliyor.

Bilindiği üzere Huawei Glass VR’ın ilk sürümü sadece Çin pazarında satışa sunulmuştu ve şu an gelen bilgiler yeni sürümün de Çin pazarına özel olacağı yönünde. Cihazı komple set halinde (iki kontrolcü ve sanal gerçeklik gözlüğü) satın almak isteyen kullanıcılar 626 dolar ödemek durumundalar. Sadece sanal gerçeklik gözlüğünü satın almak isteyenlerin 313 dolar ödemesi yeterli.

Leave a Reply